Monday, February 8, 2010

Emekli All-Star

Kaç zamandır hem Mehmet için üzülüyor, hem de Jazz ile dalga geçiyordum. Üç sezon önceki play-off maceralarında Deron Williams'ın, "bazıları tatile çıkmış bile" minvalindeki lâflarının ardından takımda derin çatlaklar oluşmuş, yerli ve yabancıların sürüklediği iki cenah sebebiyle Jazz dağılmıştı. İlerleyen aylarda başta Kirilenko olmak üzere pek çok oyuncunun performansı yarıya düşecekti.

Sezon başında sözleşmesini uzatan Memo, kendisini değerli kılan özelliklerini sahaya yansıtmamakta ısrar ediyordu. 12 sayı ve 6 ribaundla oynaması bir kenara defansif kurgunun aksayan ismi olarak öne çıkmıştı. Tabiî ribaund almak için arkadaşlarını iten, blok kovalarken pozisyon kaybeden, yani maximum kontrat uğruna Utah'ı kafasından atan Carlos Boozer tüm takımın havasına sirayet etmiyor desek, yalan.

Artık pek çokları tarafından, kontratı istenmeyen emekli all-star klasmanına dahil edilen Memo, 3 Şubat'ta Portland'a karşı 13'te 10 isabetle 28 sayı ve 8 ribaund yaptı. Aynı maçta Kirilenko da 9'da 8 isabetle 22 sayı, 8 asist, 6 ribaund yaptı. Jazz play-off'larda ikinci tur görmek niyetindeyse, her ikisine de ihtiyacı var.

No comments: